Skip links

Gwarancja świeżości

Nasze mięsa i wędliny są zawsze świeże, mają naturalny i oryginalny wygląd i smak.

Nie wierzysz? Sprawdź sam!

W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do poproszenia sprzedawcy o ukrojenie kawałka do degustacji.

Używamy Soli Kłodawskiej

Wdrażamy produkty na soli kłodawskiej, całkowicie rezygnując z soli peklowej, czyli azotynu sodu, oferując w 100% zdrowy produkt. Sól kłodawska zawiera bardzo dużo minerałów, podobnie jak sól himalajska. Spożywcza sól kłodawska to sól kamienna niejodowana, z dużą zawartością mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wszystkie biopierwiastki, które wchodzą w skład soli kłodawskiej regulują proces przemiany materii, a także odpowiadają za wchłanianie enzymów. Jest ona bardzo łatwo przyswajana przez organizm człowieka. W jej składzie można znaleźć m.in. takie pierwiastki jak: magnez, mangan, żelazo, cynk, miedź, wapń, potas i selen.

Kłodawska sól kamienna jest minerałem o wysokim stopniu czystości i nie wymaga procesów wzbogacania. Ponadto nasza sól kuchenna w przeciwieństwie do soli warzonej stanowi bogate źródło „pierwiastków życia”, czyli mikroelementów (nazwanych tak przez prof. Juliana Aleksandrowicza) niezbędnych do prawidłowego, zdrowego funkcjonowania organizmu człowieka. Biopierwiastki, których praktycznie nie ma sól warzona (posiada naprawdę śladowe ilości), a wchodzące w skład naturalnej soli kamiennej tworzą kompleksy łatwo przyswajalne przez organizm. To właśnie te składniki soli kuchennej sterują czynnościami metabolicznymi, czyli przemianą materii. Odgrywają tez zasadniczą rolę w aktywności niezbędnych dla życia procesów enzymatycznych. Jest więc oczywistym, że ich niedobór, czy nadmiar musi wywołać niekorzystny wpływ na zdrowie. Skład mikroelementów w naszej soli kamiennej zbliżony jest do ich zawartości w płynie ustrojowym organizmu ludzkiego. W kłodawskiej soli kuchennej zawarte są (już od 250 mln lat): magnez, mangan, żelazo, cynk, miedź, wapń, potas, selen, jod i inne pierwiastki, których próżno szukać w soli warzonej.

Termin przydatności

W domowej lodówce
– Surowego mięsa większe kawałki – do trzech dni, małe kawałki (np. na gulasz) – tylko jeden dzień.  mięso mielone – musi być spożyte jeszcze tego samego dnia, w którym je kupiliśmy.
– Wędzonek w całości – do czterech miesięcy,  krojonych – do tygodnia.
– Wędlin w całości – do dwóch miesięcy, krojonych – do tygodnia.

W zamrażalniku
Mięso w temperaturze poniżej 0ºC nie zepsuje się tak szybko, gdyż bakterie wówczas się nie rozmnażają. W temperaturze -18ºC mięso powinno być przechowywana najwyżej do sześciu miesięcy.
Mięso mielone – maksymalnie dwa. Natomiast jeżeli chodzi o zasadę to im  bardziej tłuste tym krócej należy je przetrzymywać, ponieważ głęboko zamrożony  tłuszcz z czasem jełczeje, a wtedy mięso staje się niezdatne do spożycia. Ponadto zamrożone mięso należy rozmrażać w lodówce pod przykryciem, aby ograniczyć do minimum rozmnażanie bakterii i drobnoustrojów.

Temperatura przechowywania

Zwracamy uwagę, iż aby zachować maksymalną świeżość mięs trzeba je przechowywać w temperaturze 2- 4ºC. Ponadto w większości lodówek panuje wyższa temperatura, dlatego  termin przydatności ulega skróceniu. Trzeba również pamiętać, aby surowe mięso nigdy nie było przetrzymywane w temperaturze wyższej niż 7ºC. Również w drodze ze sklepu do domu temperatura mięsa nie powinna przekroczyć 7ºC. Najbezpieczniej zatem transportować je w naszej  dedykowanej torbie – lodówce.

Informujemy, że przenieśliśmy nasz sklep, który znajdował się w Opolu do Dobrzeń Wielki - Galeria Dobrzeń, ul. Namysłowska 36.
This is default text for notification bar