Skip links

Wyroby bez chemii i konserwantów

Jako producenci mięsa i wędlin, czyli jednych z podstawowych i niezastąpionych składników naszej diety, pragniemy przedstawić kilka niezwykle ważnych informacji, o których często zapominamy kierując się zwłaszcza ceną, pięknym opakowaniem czy fałszywymi reklamami.

Mięso i wędliny oferowane przez ZAKŁADY MIĘSNE ŻABINIEC nie zawierają żadnych środków konserwujących ani związków chemicznych ani nie są masowane w masownicach – z 1 kg szynki otrzymujemy 0,8 kg szynki. Produkujemy w ścisłym związku z Polska Normą nr PN-A-82007 i nasze wyroby nie przekraczają nawet połowy dopuszczalnych wartości na co posiadamy stosowne sprawozdania z badań i certyfikaty.

Pamiętaj, że

Każdy zakład indywidualnie decyduje o tym, z czego produkuje wędliny oraz ile jest w nich zawartej chemii czy  wody (dla kontrolerów ważny jest bowiem zgodny zapis na etykiecie, którą i tak niewielu z nas ma chęć przeczytać i zrozumieć – tajemnicze kody „E”).

Mięsa mogą być legalnie nastrzykiwane mieszankami wody i chemii. Podobno najlepsi z jednego kilograma otrzymują nawet dwa.

Kolor wędzonego mięsa, który widzisz nie koniecznie pochodzi z naturalnego procesu wędzenia bądź dojrzewania, lecz jest nadawany poprzez malowanie – zalewanie go preparatem dymu  wędzarniczego.

Skorzystaj z naszej oferty

Aby ustrzec się przed „bombowymi” czy „świecącymi” produktami możesz np. z zaufaniem korzystać z naszej oferty mięsa i wędlin:

– bez chemicznych szpryc – azotanów, azotynów, askorbinianów: potasu, sodu,
– bez pompowania – wodą i związkami,
– bez lakieru – malowania preparatami,
– bez konserwantów – „E”.

Nasze produkty

– Nasze wędliny i mięso przygotowujemy bez jakichkolwiek dodatków chemicznych i substancji konserwujących.
– Nasza produkcja, w zgodzie z wdrożonym i funkcjonującym na wysokim poziomie systemem HACCP i GHP opieramy wyłącznie na tradycyjnych recepturach połączonych z ekologicznymi metodami hodowli.
– Wytwarzamy wędliny, które dojrzewają wykorzystując bakterie kwasu mlekowego. Bakterie te w połączeniu z solą peklową naturalnie obniżają pH, co w tradycyjny sposób zapobiega rozwojowi niekorzystnych bakterii a zwłaszcza jadu kiełbasianego.
– Mięso poddajemy procesowi tradycyjnej metody konserwacji – wędzenia drewnem olchowym.
– Nie trujemy – nasze wyroby charakteryzuje prozdrowotna jakość potwierdzana przez naukowców.
– Termin przydatności wędlin ZM Żabiniec wynosi aż 2 tygodnie.
– Można je również podawać najmłodszym.

Informujemy, że przenieśliśmy nasz sklep, który znajdował się w Opolu do Dobrzeń Wielki - Galeria Dobrzeń, ul. Namysłowska 36.
This is default text for notification bar