Skip links

Odwieczna receptura

Poniżej przedstawiamy przykładowe przepisy według, których nasi mistrzowie przygotowują te wyjątkowe wyroby.

Szynka Zbójnicka

Nasza szynka Zbójnicka przygotowywana jest z mięśni szynki (górnej i dolnej zrazowej z tłuszczem i skórą) która peklujemy solą morską z przyprawami przez 2 dni. Następnie parzymy w temp 75- 80°C. Następnie osuszamy w temp 70°C przez ok. 20 minut. Dalej przyprawiamy z zewnątrz na bogato majerankiem i wędzimy w tej temp ok. 150 – 200 min (do osiągnięcia odpowiedniej barwy). Dalej pieczemy w temp 95°C przez ok. 30 minut i gotowe.

Szynka z czosnkiem

Nasza szynka Zbójnicka przygotowywana jest z mięśni szynki (górnej i dolnej zrazowej z tłuszczem i skórą) która peklujemy solą morską  z przyprawami przez 2 dni. Następnie parzymy w temp 75- 80°C. Następnie osuszamy w temp 70°C przez ok. 20 minut. Dalej nadziewamy czosnkiem i wędzimy  w tej temp ok. 150 – 200 min (do osiągnięcia odpowiedniej barwy). Dalej pieczemy w temp 95°C przez ok. 30 minut i gotowe.

Rolada Boczkowa

Z płatu boczku delikatnie wycinamy ostrym nożem wszelkie kości i chrzastki kolejnie nacieramy i posypujemy go z obu przyprawami: solą, pieprzem, majerankiem, kminkiem, szałwią i przeciśniętymi przez praskę ząbkami czosnku. Następnie smarujemy farszem z mięsa mielonego z przyprawami i ciasno rolujemy, aby strona ze słoniką zstanowiła zewnętrzną warstwę tj. otoczkę rolady.) Tak powstała roladę obwiązujemy bawełnianym sznurkiem i wstawiamy do hłodni na jeden dzień. Kolejnie obkładamy plasterkami cebuli oraz oraz listkami laurowymi i pieczemy w temp 1000 przez godzinę.

Informujemy, że przenieśliśmy nasz sklep, który znajdował się w Opolu do Dobrzeń Wielki - Galeria Dobrzeń, ul. Namysłowska 36.
This is default text for notification bar